Aleksandra Sobolewska


Jako prawnik biznesowy obeznany z realiami obrotu gospodarczego
i idącymi za tym wyzwaniami, stawiam na zaangażowanie, etykę i skuteczność.

Kancelaria Radcy Prawnego

PARTNERSTWO PRAWNE DLA BIZNESUProwadzę butikową kancelarię, która doradza biznesowi od ponad 8 lat. Pomaga mi w tym wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm oraz grup kapitałowych z wielu branż, np. browarniczej, deweloperskiej czy IT.

Specjalizuję się w prawie: gospodarczym, pracy, autorskim oraz ochrony danych osobowych. Przeprowadziłam wiele wdrożeń z zakresu RODO, w tym dla spółek: produkcyjnych, nowych technologii, automatyki i pomiarów czy fitness (ogólnopolska sieć klubów).

Jestem też prawnikiem procesowym, m.in. w sprawach odszkodowawczych, gdzie skutecznie reprezentuję klientów dochodzących roszczeń od ubezpieczycieli. Mam za sobą również mniej typowe postępowania sądowe, jak np. spory o odzyskiwanie domen internetowych.

Prowadzę specjalistyczne szkolenia o tematyce prawnej. Byłam także wykładowcą na studiach magisterskich, gdzie prowadziłam zajęcia z zakresu ochrony danych osobowych i dóbr osobistych. W mojej praktyce istotne miejsce zajmuje pomoc młodym przedsiębiorcom pro bono, w ramach angażowania się w ekosystem startupowy.

Aleksandra Sobolewska - radca prawny

czym się zajmujemy?

Specjalizacje

Prawo spółek

Ochrona danych osobowych

Prawo kontraktowe

Prawo pracy

Prawo procesowe i windykacja

Prawo wspólnot mieszkaniowych

Odzyskiwanie domen internetowych

Prawo autorskie

Opinia o sesji